Projekty luksusowych rezydencji w stylu angielskim

W architekturze pojawia się coraz więcej stylów - nic więc dziwnego, że może to powodować wątpliwości. Jednak istnieją takie propozycje, które zawsze sprawdzają się świetnie, nawet w przypadku przestrzeni luksusowych. Szukasz aranżacji, która świetnie sprawdzi się nawet w gustownej rezydencji? W takim razie styl angielski jest wręcz doskonałym rozwiązaniem. Starannie przygotowany projekt zakładający adaptacje wnętrza oraz elewacji do tej stylistyki pozwoli uzyskać oszałamiający efekt.
Rezydencje w stylu angielskim

Wytworny styl angielski - projekty rezydencji

Rezydencje są wyjątkowymi przestrzeniami, które powinny zostać urządzone z zachowaniem należytej dokładności. Drobiazgowe podejście do wykończenia wnętrz oraz elewacji jest jak najbardziej wskazane - podkreśla ono wyjątkowy charakter rezydencji. Styl angielski w swoim kunszcie idealnie odpowiada na potrzeby takiej przestrzeni. Za pomocą odpowiedniej sztukaterii oraz innych elementów wyposażenia możliwe jest stworzenie przestronnego, a zarazem przytulnego wnętrza w stylu angielskim.
  Sprawdź projekty domów i rezydencji w stylu francuskim!

Co cechuje projekty rezydencji w stylu angielskim?

Styl angielski to wyjątkowe podejście do kwestii wykończenia wnętrz. Dominują w nim przede wszystkim pastelowe kolory, które zawsze są świetnym wyborem, stwarzając odpowiednią atmosferę zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Doskonałym uzupełnieniem spójnej gamy kolorystycznej są intrygujące wzory, najczęściej z dominacją motywu kwiatowego. To połączenie klasyki z odrobiną nowoczesności, które zawsze się sprawdza. Elewacja w stylu angielskim to kolejny aspekt powrotu do przeszłości, w formie imitacji użycia naturalnych materiałów, takich jak kamień.

Rezydencja w stylu angielskim - projekt

Starannie przygotowany projekt rezydencji w stylu angielskim zakłada wykorzystanie wszelkich dostępnych elementów, które mogą pozytywnie wpłynąć na charakter budynku. W projekcie znajdują się więc nie tylko założenia dotyczące wystroju samego wnętrza oraz użytej sztukaterii, ale także przystosowanie całej elewacji. Styl angielski ma również widoczne naleciałości, jeśli chodzi o wykończenie rezydencji na zewnątrz. Kompletny projekt wykorzystuje więc elementy, takie jak imitacje dachu ze strzechy lub ścian wykonanych z kamienia.